TE Connectivity Deutsch Connectors AFD51-24-31SX-6233
AFD51-24-31SX-6233 picture photo
Mfg. Part Number
AFD51-24-31SX-6233
Brief Description
CONN HSG RCPT STRGHT 31POS SKT
Datasheet Download
AFD51-24-31SX-6233.pdf
Availability of AFD51-24-31SX-6233
QUANTITY
AFD51-24-31SX-6233 Order Process
Ship out your order
Specifications of AFD51-24-31SX-6233
Internal Part NumberEIS-AFD51-24-31SX-6233
PackagingBulk
Connector TypeReceptacle for Female Contacts
Contact TypeCrimp
Contact Size16
Mounting TypeFree Hanging (In-Line)
Fastening TypeBayonet Lock
OrientationX
Shell Material, FinishAluminum, Nickel Plated
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AFD51-24-31SX-6233
Related LinksAFD51-24-, AFD51-24-31SX-6233 Datasheet, TE Connectivity Deutsch Connectors Distributor
AFD51-24-31SX-6233 Details Description
Related parts for AFD51-24-31SX-6233
CONN HEADER .100 SINGL STR 11POS datasheet.pdf
BOX ALUM GRAY 6.3"L X 6.3"W datasheet.pdf
RES SMD 1 OHM 1% 3/4W 2010 datasheet.pdf
IC ADC 12BIT CMOS 24-SOIC datasheet.pdf
BUS-DROP GRIP .960-1.25" 11.0" datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 100W datasheet.pdf
IC FPGA 840 I/O 1932FBGA datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG datasheet.pdf
350 TB SPRING PLUG WF datasheet.pdf
BOX RECP 50 POS STAG KYD datasheet.pdf