TE Connectivity Deutsch Connectors AFD51-24-31SY-6117-LC
AFD51-24-31SY-6117-LC picture photo
Mfg. Part Number
AFD51-24-31SY-6117-LC
Brief Description
CONN HSG RCPT STRGHT 31POS SKT
Datasheet Download
AFD51-24-31SY-6117-LC.pdf
Availability of AFD51-24-31SY-6117-LC
QUANTITY
AFD51-24-31SY-6117-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of AFD51-24-31SY-6117-LC
Internal Part NumberEIS-AFD51-24-31SY-6117-LC
PackagingBulk
Connector TypeReceptacle for Female Contacts
Contact TypeCrimp
Contact Size16
Mounting TypeFree Hanging (In-Line)
Fastening TypeBayonet Lock
OrientationY
Shell Material, FinishAluminum, Olive Drab Cadmium Plated
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AFD51-24-31SY-6117-LC
AFD51-24-31SY-6117-LC Details Description
Related parts for AFD51-24-31SY-6117-LC
PLIERS RETAIN RING POINTED NOSE datasheet.pdf
CAP CER 15PF 100V NP0 1206 datasheet.pdf
IC OPAMP GP 1MHZ RRO 8VSSOP datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 13POS R/A 7.62MM datasheet.pdf
Crystal 33.0000MHz 30ppm 18pF 60 Ohm -40°C - 85°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC) datasheet.pdf
RES SMD 931 OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN RCPT 22POS FLANGE W/SKT datasheet.pdf
CONN PLUG 12POS INLINE W/PINS datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DP3T 0.4VA 20V datasheet.pdf