TE Connectivity Deutsch Connectors AFD51-24-61SN-6139
AFD51-24-61SN-6139 picture photo
Mfg. Part Number
AFD51-24-61SN-6139
Brief Description
CONN HSG RCPT STRGHT 61POS SKT
Datasheet Download
AFD51-24-61SN-6139.pdf
Availability of AFD51-24-61SN-6139
QUANTITY
AFD51-24-61SN-6139 Order Process
Ship out your order
Specifications of AFD51-24-61SN-6139
Internal Part NumberEIS-AFD51-24-61SN-6139
PackagingBulk
Connector TypeReceptacle for Female Contacts
Fastening TypeBayonet Lock
OrientationN (Normal)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AFD51-24-61SN-6139
Related LinksAFD51-24-, AFD51-24-61SN-6139 Datasheet, TE Connectivity Deutsch Connectors Distributor
AFD51-24-61SN-6139 Details Description
Related parts for AFD51-24-61SN-6139
CONN PLUG CABLE 1MM 30POS SOLDER datasheet.pdf
CONN PLUG STEREO 3.5MM HD R/A datasheet.pdf
RES ARRAY 3 RES 220 OHM 6SIP datasheet.pdf
CAP FILM 0.22UF 20% 760VDC RAD datasheet.pdf
CAP CER 0.033UF 500V X7R 1210 datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 32KB FLASH 64TQFP datasheet.pdf
RES 15.0K OHM 1W 5% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 1500PF 50V Z5U RADIAL datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON DPST 10A 125V datasheet.pdf
RES SMD 1K OHM 1% 1/5W 1005 datasheet.pdf
RES 8K OHM 1W 0.1% AXIAL datasheet.pdf