TE Connectivity Deutsch Connectors AFD51-24-61SX-6139
AFD51-24-61SX-6139 picture photo
Mfg. Part Number
AFD51-24-61SX-6139
Brief Description
CONN HSG RCPT STRGHT 61POS SKT
Datasheet Download
AFD51-24-61SX-6139.pdf
Availability of AFD51-24-61SX-6139
QUANTITY
AFD51-24-61SX-6139 Order Process
Ship out your order
Specifications of AFD51-24-61SX-6139
Internal Part NumberEIS-AFD51-24-61SX-6139
PackagingBulk
Connector TypeReceptacle for Female Contacts
Fastening TypeBayonet Lock
OrientationX
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AFD51-24-61SX-6139
Related LinksAFD51-24-, AFD51-24-61SX-6139 Datasheet, TE Connectivity Deutsch Connectors Distributor
AFD51-24-61SX-6139 Details Description
Related parts for AFD51-24-61SX-6139
IC CDC 12BIT 1/2CH 10MSOP datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 100V 8A TO220AC datasheet.pdf
CONN PIN HEADER 16POS DUAL VERT datasheet.pdf
CONN HSG JAM NUT RCPT 55POS datasheet.pdf
RES SMD 124 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN HDR 30POS 2.54MM T/H R/A datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 8 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 8POS PNL ANGLD PIN datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS .156" datasheet.pdf
CAP FILM 22NF 5% 1000VDC RAD datasheet.pdf
CAP FILM 82NF 5% 630VDC RAD datasheet.pdf
CAP ALUM 220UF 20% 35V RADIAL datasheet.pdf