TE Connectivity Deutsch Connectors AFD54-12-8SW-6141
AFD54-12-8SW-6141 picture photo
Mfg. Part Number
AFD54-12-8SW-6141
Brief Description
CONN HSG RCPT JAM NUT 8POS SKT
Datasheet Download
AFD54-12-8SW-6141.pdf
Availability of AFD54-12-8SW-6141
QUANTITY
AFD54-12-8SW-6141 Order Process
Ship out your order
Specifications of AFD54-12-8SW-6141
Internal Part NumberEIS-AFD54-12-8SW-6141
PackagingBulk
Connector TypeReceptacle for Female Contacts
Number of Positions8
Shell Size - Insert12-8
Shell Size, MIL-
Contact TypeCrimp
Contact Size20
Mounting TypePanel Mount, Bulkhead - Front Side Nut
Fastening TypeBayonet Lock
OrientationW
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AFD54-12-8SW-6141
Related LinksAFD54-12, AFD54-12-8SW-6141 Datasheet, TE Connectivity Deutsch Connectors Distributor
AFD54-12-8SW-6141 Details Description
Related parts for AFD54-12-8SW-6141
TVS DIODE 9VWM 15.4VC SMA datasheet.pdf
CABLE D-SUB - AMM50B/AE50G/X datasheet.pdf
SSD 176GB SCSI datasheet.pdf
IC REG MULTI CONFIG 12V 3A TO220 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS .156 WW datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPST-NO 0.5A 48V datasheet.pdf
COUNTER LCD 6 CHAR 100-240V PNL datasheet.pdf
CONN RCPT 10POS W/SKT BOX datasheet.pdf
IC REG LDO ADJ 1A SC73 datasheet.pdf
FUSE AUTO 500A 32VDC AUTO LINK datasheet.pdf
CAP ALUM 4.7UF 20% 250V RADIAL datasheet.pdf