TE Connectivity Deutsch Connectors AFD54-20-41SN-6139
AFD54-20-41SN-6139 picture photo
Mfg. Part Number
AFD54-20-41SN-6139
Brief Description
CONN HSG RCPT JAM NUT 41POS SKT
Datasheet Download
AFD54-20-41SN-6139.pdf
Availability of AFD54-20-41SN-6139
QUANTITY
AFD54-20-41SN-6139 Order Process
Ship out your order
Specifications of AFD54-20-41SN-6139
Internal Part NumberEIS-AFD54-20-41SN-6139
Number of Positions41
Shell Size - Insert20-41
Shell Size, MIL-
Contact TypeCrimp
Contact Size20
Mounting TypePanel Mount, Bulkhead - Front Side Nut
Fastening TypeBayonet Lock
OrientationN (Normal)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AFD54-20-41SN-6139
Related LinksAFD54-20-, AFD54-20-41SN-6139 Datasheet, TE Connectivity Deutsch Connectors Distributor
AFD54-20-41SN-6139 Details Description
Related parts for AFD54-20-41SN-6139
IC PLD 8MC 15NS 20PLCC datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPST-NO 2A 14V datasheet.pdf
FET RF N-CH 960MHZ 70V NI-880H datasheet.pdf
INDUCT ARRAY 2 COIL 22.1UH SMD datasheet.pdf
IC GATE DRIVER LOW SIDE 5TO263 datasheet.pdf
CAP CER 1UF 50V X7R 0805 datasheet.pdf
CAP TANT 33UF 20% 35V AXIAL datasheet.pdf
ARROWHEAD WING TIE 50LB. 6.5" datasheet.pdf