TE Connectivity Deutsch Connectors AFD56-12-10SY-6139
AFD56-12-10SY-6139 picture photo
Mfg. Part Number
AFD56-12-10SY-6139
Brief Description
CONN HSG PLUG STRGHT 10POS SKT
Datasheet Download
AFD56-12-10SY-6139.pdf
Availability of AFD56-12-10SY-6139
QUANTITY
AFD56-12-10SY-6139 Order Process
Ship out your order
Specifications of AFD56-12-10SY-6139
Internal Part NumberEIS-AFD56-12-10SY-6139
PackagingBulk
Connector TypePlug for Female Contacts
Number of Positions10
Shell Size - Insert12-10
Fastening TypeBayonet Lock
OrientationY
Shell Material, FinishAluminum, Olive Drab Cadmium Plated
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AFD56-12-10SY-6139
Related LinksAFD56-12-, AFD56-12-10SY-6139 Datasheet, TE Connectivity Deutsch Connectors Distributor
AFD56-12-10SY-6139 Details Description
Related parts for AFD56-12-10SY-6139
RES ARRAY 2 RES MULT OHM 1206 datasheet.pdf
TVS DIODE 30VWM 48.4VC DO204AC datasheet.pdf
CONV DC/DC 3.5W 9-18VIN 24VOUT datasheet.pdf
OMNI-DIRECTIONAL ANT 50 OHM datasheet.pdf
OSC MEMS 32.768MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 37POS PIN datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE DPDT 5A 24V datasheet.pdf
IC REG LDO 3.3V 0.15A TSOT23-5 datasheet.pdf
TERMINAL ZDU 1.5/3AN BLUE datasheet.pdf
DIODE ZENER 13V 2W SMBG datasheet.pdf
CAP ALUM 470UF 20% 100V RADIAL datasheet.pdf
LIGHT PIPE PNL 5MM WIDE LENS 9MM datasheet.pdf