TE Connectivity Deutsch Connectors AFD56-14-18PN-6139
AFD56-14-18PN-6139 picture photo
Mfg. Part Number
AFD56-14-18PN-6139
Brief Description
CONN HSG PLUG STRGHT 18POS PIN
Datasheet Download
AFD56-14-18PN-6139.pdf
Availability of AFD56-14-18PN-6139
QUANTITY
AFD56-14-18PN-6139 Order Process
Ship out your order
Specifications of AFD56-14-18PN-6139
Internal Part NumberEIS-AFD56-14-18PN-6139
Fastening TypeBayonet Lock
OrientationN (Normal)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AFD56-14-18PN-6139
Related LinksAFD56-14-, AFD56-14-18PN-6139 Datasheet, TE Connectivity Deutsch Connectors Distributor
AFD56-14-18PN-6139 Details Description
Related parts for AFD56-14-18PN-6139
HANDLE INSTR RND .312"DIA BRASS datasheet.pdf
DIODE MODULE 1.2KV 100A datasheet.pdf
TVS DIODE 188VWM 328VC SMC datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 600V 20A TO220NFM datasheet.pdf
RES 5 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH SNAP-ACTING datasheet.pdf
CONVERT DC/DC 270VIN 2VOUT 20W datasheet.pdf
RES 493 OHM 1/2W 0.1% RADIAL datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG datasheet.pdf
TERM SPLICE SHORT datasheet.pdf
CONN RCPT 8POS JAM NUT PINS datasheet.pdf
IC REG LDO 4.4V 0.15A SNT6A datasheet.pdf