TE Connectivity Deutsch Connectors AFD56-14-18PX-6117-LC
AFD56-14-18PX-6117-LC picture photo
Mfg. Part Number
AFD56-14-18PX-6117-LC
Brief Description
CONN HSG PLUG STRGHT 18POS PIN
Datasheet Download
AFD56-14-18PX-6117-LC.pdf
Availability of AFD56-14-18PX-6117-LC
QUANTITY
AFD56-14-18PX-6117-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of AFD56-14-18PX-6117-LC
Internal Part NumberEIS-AFD56-14-18PX-6117-LC
Fastening TypeBayonet Lock
OrientationX
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AFD56-14-18PX-6117-LC
AFD56-14-18PX-6117-LC Details Description
Related parts for AFD56-14-18PX-6117-LC
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 5V 6W datasheet.pdf
IC REG LDO 0.8V 1.5A TO220-3 datasheet.pdf
RES SMD 12K OHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
IC REG BUCK 5V 0.7A 16QFN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 150W datasheet.pdf
SWITCH ROCKER 3PDT 5A 120V datasheet.pdf
POLYSNAP POWER INLET MODULE datasheet.pdf
HEADER datasheet.pdf
HEATSINK 70X70X12MM XCUT T412 datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X35MM L-TAB T766 datasheet.pdf
RES 35K OHM 0.6W 0.5% AXIAL datasheet.pdf