TE Connectivity Deutsch Connectors AFD56-14-19PY-6117-LC
AFD56-14-19PY-6117-LC picture photo
Mfg. Part Number
AFD56-14-19PY-6117-LC
Brief Description
CONN HSG PLUG STRGHT 19POS PIN
Datasheet Download
AFD56-14-19PY-6117-LC.pdf
Availability of AFD56-14-19PY-6117-LC
QUANTITY
AFD56-14-19PY-6117-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of AFD56-14-19PY-6117-LC
Internal Part NumberEIS-AFD56-14-19PY-6117-LC
Connector TypePlug for Male Contacts
Number of Positions19
Shell Size - Insert14-19
Fastening TypeBayonet Lock
OrientationY
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AFD56-14-19PY-6117-LC
AFD56-14-19PY-6117-LC Details Description
Related parts for AFD56-14-19PY-6117-LC
IC CPLD 256MC 7.5NS 100FBGA datasheet.pdf
COPPER SFP TXRX 1.25GB/S datasheet.pdf
CONN HEADER 8POS R/A SMD 15GOLD datasheet.pdf
RES SMD 680K OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
RES 3.24K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 4.53M OHM 1W 1% AXIAL datasheet.pdf
6-PIN HEADER PACK OF 5 datasheet.pdf
RES 1K OHM 1/4W 0.01% AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 2POS INLINE SKT RA datasheet.pdf
CONN PLUG 4POS STRAIGHT SCKT datasheet.pdf
1UF 100V 6.3X13 105C AXI datasheet.pdf