TE Connectivity Deutsch Connectors AFD56-20-39PW-6141
AFD56-20-39PW-6141 picture photo
Mfg. Part Number
AFD56-20-39PW-6141
Brief Description
CONN HSG PLUG STRGHT 39POS PIN
Datasheet Download
AFD56-20-39PW-6141.pdf
Availability of AFD56-20-39PW-6141
QUANTITY
AFD56-20-39PW-6141 Order Process
Ship out your order
Specifications of AFD56-20-39PW-6141
Internal Part NumberEIS-AFD56-20-39PW-6141
Fastening TypeBayonet Lock
OrientationW
Shell Material, FinishAluminum, Olive Drab Cadmium Plated
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AFD56-20-39PW-6141
Related LinksAFD56-20-, AFD56-20-39PW-6141 Datasheet, TE Connectivity Deutsch Connectors Distributor
AFD56-20-39PW-6141 Details Description
Related parts for AFD56-20-39PW-6141
CONN EDGECARD 26POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 98POS DIP .125 SLD datasheet.pdf
CONN RCPT 3POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf
CAP CER 1000PF 2KV Y5R RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 400W datasheet.pdf
Crystal 27.0000MHz 20ppm 16pF 40 Ohm 0°C - 50°C Surface Mount 2-SMD datasheet.pdf
RES 1.4K OHM 1/8W .5% AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT POLY 680UF 2.5V 2917 datasheet.pdf
TOOL POSITIONER M22520/2-32 datasheet.pdf
CAP ALUM 400UF 20% 150V FLATPACK datasheet.pdf