TE Connectivity Deutsch Connectors AFD56-20-39PY-6233
AFD56-20-39PY-6233 picture photo
Mfg. Part Number
AFD56-20-39PY-6233
Brief Description
CONN HSG PLUG STRGHT 39POS PIN
Datasheet Download
AFD56-20-39PY-6233.pdf
Availability of AFD56-20-39PY-6233
QUANTITY
AFD56-20-39PY-6233 Order Process
Ship out your order
Specifications of AFD56-20-39PY-6233
Internal Part NumberEIS-AFD56-20-39PY-6233
Fastening TypeBayonet Lock
OrientationY
Shell Material, FinishAluminum, Nickel Plated
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AFD56-20-39PY-6233
Related LinksAFD56-20-, AFD56-20-39PY-6233 Datasheet, TE Connectivity Deutsch Connectors Distributor
AFD56-20-39PY-6233 Details Description
Related parts for AFD56-20-39PY-6233
RES SMD 220K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
IC BUFF DVR 16BIT LOW V 48TSSOP datasheet.pdf
IC REG LDO 3.3V 0.1A SOT23-5 datasheet.pdf
CONN PLUG 114POS VERT .025 SMD datasheet.pdf
CAP ALUM 47UF 20% 16V SMD datasheet.pdf
CAP CER 680PF 500V Y5T RADIAL datasheet.pdf
SENS INDUCT PROX 3W SPST 2M datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X20MM L-TAB T766 datasheet.pdf
RELAY GEN PURP datasheet.pdf
FIXED IND 10UH 1.5A 240 MOHM SMD datasheet.pdf