TE Connectivity Deutsch Connectors AFD57-14-19PN-6141
AFD57-14-19PN-6141 picture photo
Mfg. Part Number
AFD57-14-19PN-6141
Brief Description
CONN HSG PLUG STRGHT 19POS PIN
Datasheet Download
AFD57-14-19PN-6141.pdf
Availability of AFD57-14-19PN-6141
QUANTITY
AFD57-14-19PN-6141 Order Process
Ship out your order
Specifications of AFD57-14-19PN-6141
Internal Part NumberEIS-AFD57-14-19PN-6141
Connector TypePlug for Male Contacts
Number of Positions19
Shell Size - Insert14-19
Fastening TypeBayonet Lock
OrientationN (Normal)
Shell Material, FinishAluminum, Olive Drab Cadmium Plated
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AFD57-14-19PN-6141
Related LinksAFD57-14-, AFD57-14-19PN-6141 Datasheet, TE Connectivity Deutsch Connectors Distributor
AFD57-14-19PN-6141 Details Description
Related parts for AFD57-14-19PN-6141
VARISTOR 46V 180A 1206 datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 6A 125V datasheet.pdf
IC MPU RESET CIRC 2.93V SOT23-3 datasheet.pdf
RES SMD 127 OHM 0.1% 0.4W 1206 datasheet.pdf
SWITCH TACTILE SPST-NO 0.05A 24V datasheet.pdf
CONN RCPT 30POS W/SKT JAM NUT datasheet.pdf
RES 6.19K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC FREQ TIMING GENERATOR 28SSOP datasheet.pdf
IC SUPERVISOR 2.6V 4-USP datasheet.pdf