TE Connectivity Deutsch Connectors AFD57-16-26PZ-6140
AFD57-16-26PZ-6140 picture photo
Mfg. Part Number
AFD57-16-26PZ-6140
Brief Description
CONN HSG PLUG STRGHT 26POS PIN
Datasheet Download
AFD57-16-26PZ-6140.pdf
Availability of AFD57-16-26PZ-6140
QUANTITY
AFD57-16-26PZ-6140 Order Process
Ship out your order
Specifications of AFD57-16-26PZ-6140
Internal Part NumberEIS-AFD57-16-26PZ-6140
Connector TypePlug for Male Contacts
Number of Positions26
Shell Size - Insert16-26
Fastening TypeBayonet Lock
OrientationZ
Shell Material, FinishAluminum, Nickel Plated
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AFD57-16-26PZ-6140
Related LinksAFD57-16-, AFD57-16-26PZ-6140 Datasheet, TE Connectivity Deutsch Connectors Distributor
AFD57-16-26PZ-6140 Details Description
Related parts for AFD57-16-26PZ-6140
IC CPLD 36MC 7.5NS 44PLCC datasheet.pdf
RES SMD 63.4KOHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
RES SMD 8.2K OHM 0.25% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RES SMD 8.87K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
TVS DIODE 6.05VWM 11.7VC SMA datasheet.pdf
CAP ALUM 22UF 20% 160V RADIAL datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
IC OSC VCXO QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
SOL 24V 71OHM CONT 4STUD datasheet.pdf
CONN HEADER .050" 2POS datasheet.pdf