TE Connectivity Deutsch Connectors AFD57-20-41SX-6233
AFD57-20-41SX-6233 picture photo
Mfg. Part Number
AFD57-20-41SX-6233
Brief Description
CONN HSG PLUG STRGHT 41POS SKT
Datasheet Download
AFD57-20-41SX-6233.pdf
Availability of AFD57-20-41SX-6233
QUANTITY
AFD57-20-41SX-6233 Order Process
Ship out your order
Specifications of AFD57-20-41SX-6233
Internal Part NumberEIS-AFD57-20-41SX-6233
PackagingBulk
Connector TypePlug for Female Contacts
Number of Positions41
Shell Size - Insert20-41
Shell Size, MIL-
Contact TypeCrimp
Contact Size20
OrientationX
Shell Material, FinishAluminum, Nickel Plated
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AFD57-20-41SX-6233
Related LinksAFD57-20-, AFD57-20-41SX-6233 Datasheet, TE Connectivity Deutsch Connectors Distributor
AFD57-20-41SX-6233 Details Description
Related parts for AFD57-20-41SX-6233
CAP TANT 1UF 35V 10% RADIAL datasheet.pdf
IC REG LDO 5V 0.15A 5DSBGA datasheet.pdf
RES SMD 3.3M OHM 5% 1/3W 0805 datasheet.pdf
LED SUPPLY CC AC/DC 13.3-42V datasheet.pdf
CABLE 4COND 18AWG RED 500' datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 150W datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 11 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
CONNECTOR - PRESSFIT datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
TOOL ACCY datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 21POS SKT datasheet.pdf