TE Connectivity Deutsch Connectors AFD57-22-41SW-6233
AFD57-22-41SW-6233 picture photo
Mfg. Part Number
AFD57-22-41SW-6233
Brief Description
CONN HSG PLUG STRGHT 41POS SKT
Datasheet Download
AFD57-22-41SW-6233.pdf
Availability of AFD57-22-41SW-6233
QUANTITY
AFD57-22-41SW-6233 Order Process
Ship out your order
Specifications of AFD57-22-41SW-6233
Internal Part NumberEIS-AFD57-22-41SW-6233
PackagingBulk
Connector TypePlug for Female Contacts
Number of Positions41
Shell Size - Insert22-41
Shell Size, MIL-
Contact TypeCrimp
Contact Size16 (14), 20 (27)
Mounting TypeFree Hanging (In-Line)
Fastening TypeBayonet Lock
OrientationW
Shell Material, FinishAluminum, Nickel Plated
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AFD57-22-41SW-6233
Related LinksAFD57-22-, AFD57-22-41SW-6233 Datasheet, TE Connectivity Deutsch Connectors Distributor
AFD57-22-41SW-6233 Details Description
Related parts for AFD57-22-41SW-6233
CONVERTER MOD DC/DC 24V 100W datasheet.pdf
CAP CER 20PF 100V 1% BP 0805 datasheet.pdf
RES 10 OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
2MM LATCH/EJECT HEADER 44 CONTAC datasheet.pdf
Connector Socket 9 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
IC OSC CLOCK QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
BOARD OPTO CLICK datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 11 Circuit 0.300" (7.62mm) datasheet.pdf
CONN FEMALE M12X1 datasheet.pdf
CAP FEEDTHRU 1500PF 100V X7V datasheet.pdf
HD 38999 187C 187#23 SKT RECP datasheet.pdf
440UF 20V 9.53X55.56 AXI datasheet.pdf