TE Connectivity Deutsch Connectors AFD57-24-61SY-6139
AFD57-24-61SY-6139 picture photo
Mfg. Part Number
AFD57-24-61SY-6139
Brief Description
CONN HSG PLUG STRGHT 61POS SKT
Datasheet Download
AFD57-24-61SY-6139.pdf
Availability of AFD57-24-61SY-6139
QUANTITY
AFD57-24-61SY-6139 Order Process
Ship out your order
Specifications of AFD57-24-61SY-6139
Internal Part NumberEIS-AFD57-24-61SY-6139
PackagingBulk
Connector TypePlug for Female Contacts
Number of Positions61
Shell Size - Insert24-61
Fastening TypeBayonet Lock
OrientationY
Shell Material, FinishAluminum, Olive Drab Cadmium Plated
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AFD57-24-61SY-6139
Related LinksAFD57-24-, AFD57-24-61SY-6139 Datasheet, TE Connectivity Deutsch Connectors Distributor
AFD57-24-61SY-6139 Details Description
Related parts for AFD57-24-61SY-6139
CONN HEADER .100 SNGL STR 25POS datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPDT 0.4VA 28V datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 24KB OTP 84PLCC datasheet.pdf
RES MO 1W 0.36 OHM 5% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 5POS BOX MNT W/SCKT datasheet.pdf
MINI MAC APPLICATOR 14-18 AWG datasheet.pdf
CONN EDGE HL .100 20POS datasheet.pdf
CONN RCPT datasheet.pdf
SENSOR datasheet.pdf
CAP FILM 0.22UF 20% 330VAC AXIAL datasheet.pdf