TE Connectivity Deutsch Connectors AFD57-24-61SZ-6139
AFD57-24-61SZ-6139 picture photo
Mfg. Part Number
AFD57-24-61SZ-6139
Brief Description
CONN HSG PLUG STRGHT 61POS SKT
Datasheet Download
AFD57-24-61SZ-6139.pdf
Availability of AFD57-24-61SZ-6139
QUANTITY
AFD57-24-61SZ-6139 Order Process
Ship out your order
Specifications of AFD57-24-61SZ-6139
Internal Part NumberEIS-AFD57-24-61SZ-6139
PackagingBulk
Connector TypePlug for Female Contacts
Number of Positions61
Shell Size - Insert24-61
Fastening TypeBayonet Lock
OrientationZ
Shell Material, FinishAluminum, Olive Drab Cadmium Plated
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AFD57-24-61SZ-6139
Related LinksAFD57-24-, AFD57-24-61SZ-6139 Datasheet, TE Connectivity Deutsch Connectors Distributor
AFD57-24-61SZ-6139 Details Description
Related parts for AFD57-24-61SZ-6139
OPTOISOLATOR 7.5KV TRIAC 6SMD datasheet.pdf
RES SMD 62K OHM 5% 1W 2512 datasheet.pdf
SENSOR AND AMP UNIT NARROW NPN datasheet.pdf
CONN RCPT 2 POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf
CAP FILM 0.015UF 3% 1.25KVDC RAD datasheet.pdf
RES 1.15K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 22POS DUAL 0.5MM SMD datasheet.pdf
CONN EDGE DUAL .100 12POS datasheet.pdf