TE Connectivity Deutsch Connectors AFD58-14-15PY-6117-LC
AFD58-14-15PY-6117-LC picture photo
Mfg. Part Number
AFD58-14-15PY-6117-LC
Brief Description
CONN HSG RCPT FLANGE 15POS PIN
Datasheet Download
AFD58-14-15PY-6117-LC.pdf
Availability of AFD58-14-15PY-6117-LC
QUANTITY
AFD58-14-15PY-6117-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of AFD58-14-15PY-6117-LC
Internal Part NumberEIS-AFD58-14-15PY-6117-LC
Number of Positions15
Shell Size - Insert14-15
Shell Size, MIL-
Contact TypeCrimp
Contact Size16 (1), 20 (14)
Mounting TypePanel Mount, Flange
Fastening TypeBayonet Lock
OrientationY
Shell Material, FinishAluminum, Olive Drab Cadmium Plated
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AFD58-14-15PY-6117-LC
AFD58-14-15PY-6117-LC Details Description
Related parts for AFD58-14-15PY-6117-LC
CONN SMA JACK STR 50 OHM SOLDER datasheet.pdf
IC BUS BUFF TRI-ST QD 14SSOP datasheet.pdf
CARDEDGE MALE 44POS .156 R/A AU datasheet.pdf
CAP CER 0.27UF 100V X7R 1812 datasheet.pdf
CONN HEADER 24POS 1.27MM DUL SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 75W datasheet.pdf
CAP ALUM 33UF 20% 250V RADIAL datasheet.pdf
HERMETIC THERMOSTAT datasheet.pdf
CABLE 2COND 22AWG SLATE 500' datasheet.pdf
MULTI-PAIR 38COND 22AWG 500' datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 5A 125V datasheet.pdf