TE Connectivity Deutsch Connectors AFD58-14-15PY-6140
AFD58-14-15PY-6140 picture photo
Mfg. Part Number
AFD58-14-15PY-6140
Brief Description
CONN HSG RCPT FLANGE 15POS PIN
Datasheet Download
AFD58-14-15PY-6140.pdf
Availability of AFD58-14-15PY-6140
QUANTITY
AFD58-14-15PY-6140 Order Process
Ship out your order
Specifications of AFD58-14-15PY-6140
Internal Part NumberEIS-AFD58-14-15PY-6140
Number of Positions15
Shell Size - Insert14-15
Shell Size, MIL-
Contact TypeCrimp
Contact Size16 (1), 20 (14)
Mounting TypePanel Mount, Flange
Fastening TypeBayonet Lock
OrientationY
Shell Material, FinishAluminum, Nickel Plated
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AFD58-14-15PY-6140
Related LinksAFD58-14-, AFD58-14-15PY-6140 Datasheet, TE Connectivity Deutsch Connectors Distributor
AFD58-14-15PY-6140 Details Description
Related parts for AFD58-14-15PY-6140
IC REG LDO 12V 0.1A TO92-3 datasheet.pdf
RES SMD 56.2 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS .125 EXTEND datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
RES MO 1W 0.36 OHM 5% AXIAL datasheet.pdf
RES CHAS MNT 1.27 OHM 1% 5W datasheet.pdf
AUTO RESET THERMOSTAT datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 3.3V 2.5V 75W datasheet.pdf