TE Connectivity Deutsch Connectors AFD58-14-15PZ-6140
AFD58-14-15PZ-6140 picture photo
Mfg. Part Number
AFD58-14-15PZ-6140
Brief Description
CONN HSG RCPT FLANGE 15POS PIN
Datasheet Download
AFD58-14-15PZ-6140.pdf
Availability of AFD58-14-15PZ-6140
QUANTITY
AFD58-14-15PZ-6140 Order Process
Ship out your order
Specifications of AFD58-14-15PZ-6140
Internal Part NumberEIS-AFD58-14-15PZ-6140
Number of Positions15
Shell Size - Insert14-15
Shell Size, MIL-
Contact TypeCrimp
Contact Size16 (1), 20 (14)
Mounting TypePanel Mount, Flange
Fastening TypeBayonet Lock
OrientationZ
Shell Material, FinishAluminum, Nickel Plated
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AFD58-14-15PZ-6140
Related LinksAFD58-14-, AFD58-14-15PZ-6140 Datasheet, TE Connectivity Deutsch Connectors Distributor
AFD58-14-15PZ-6140 Details Description
Related parts for AFD58-14-15PZ-6140
TRIMMER 20 OHM 0.5W TH datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 28V 75W datasheet.pdf
CAP TANT 0.68UF 20V 20% 1206 datasheet.pdf
CAP TANT 220UF 10V 10% AXIAL datasheet.pdf
TIMER RESET MEM 12M 115VAC BASE datasheet.pdf
CONV DC/DC 1W 24VIN 24VOUT datasheet.pdf
CONVERT DC/DC 28VIN 18.5VOUT 50W datasheet.pdf
Connector Socket 28 Position 0.079" (2.00mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
MINITEK UNSHRD HDR RA datasheet.pdf
HARLINK 10P MA DB CABLE ASSY, L= datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 10A datasheet.pdf