TE Connectivity Deutsch Connectors AFD58-14-19SN-6117-LC
AFD58-14-19SN-6117-LC picture photo
Mfg. Part Number
AFD58-14-19SN-6117-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN HSG RCPT FLANGE 19POS
Datasheet Download
AFD58-14-19SN-6117-LC.pdf
Availability of AFD58-14-19SN-6117-LC
QUANTITY
AFD58-14-19SN-6117-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of AFD58-14-19SN-6117-LC
Internal Part NumberEIS-AFD58-14-19SN-6117-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AFD58-14-19SN-6117-LC
AFD58-14-19SN-6117-LC Details Description
Related parts for AFD58-14-19SN-6117-LC
CORD PATCH BANANA PLUG 72" WHITE datasheet.pdf
TERMINAL BLOCK 5MM 10POS datasheet.pdf
FIXED IND 500UH 4A 150 MOHM TH datasheet.pdf
BOX ABS GRAY 5.91"L X 3.15"W datasheet.pdf
IC POT DGTL DUAL 256-TAP 14TSSOP datasheet.pdf
MOSFET N-CH 30V 35A DPAK datasheet.pdf
AUTO RESET THERMOSTAT datasheet.pdf
CAP ALUM 3.3UF 20% 450V RADIAL datasheet.pdf
CAP CER 220PF 50V NP0 RADIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS .156" datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
CONN RCPT 22POS FLANGE W/PINS datasheet.pdf