TE Connectivity Deutsch Connectors AFD58-16-26PN-6139
AFD58-16-26PN-6139 picture photo
Mfg. Part Number
AFD58-16-26PN-6139
Brief Description
CONN HSG RCPT FLANGE 26POS PIN
Datasheet Download
AFD58-16-26PN-6139.pdf
Availability of AFD58-16-26PN-6139
QUANTITY
AFD58-16-26PN-6139 Order Process
Ship out your order
Specifications of AFD58-16-26PN-6139
Internal Part NumberEIS-AFD58-16-26PN-6139
PackagingBulk
Connector TypeReceptacle for Male Contacts
Fastening TypeBayonet Lock
OrientationN (Normal)
Shell Material, FinishAluminum, Olive Drab Cadmium Plated
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AFD58-16-26PN-6139
Related LinksAFD58-16-, AFD58-16-26PN-6139 Datasheet, TE Connectivity Deutsch Connectors Distributor
AFD58-16-26PN-6139 Details Description
Related parts for AFD58-16-26PN-6139
RES SMD 243 OHM 0.5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
TRANSDUCER 10000# PRES 1-5V datasheet.pdf
TRIMMER 50 OHM 0.75W TH datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE DPST 15A 230V datasheet.pdf
CAP TANT 3.9UF 5% 75V AXIAL datasheet.pdf
LED XLAMP WARM WHITE 3200K 2SMD datasheet.pdf
CAP POLYMER 22UF 20% 25V SMD datasheet.pdf
26AWG SFP+CABLE ASSY datasheet.pdf
OSC TCXO 40.000MHZ LVCMOS SMD datasheet.pdf
DRIVE WHEEL 50MM datasheet.pdf