TE Connectivity Deutsch Connectors AFD58-16-26SN-6117-LC
AFD58-16-26SN-6117-LC picture photo
Mfg. Part Number
AFD58-16-26SN-6117-LC
Brief Description
CONN HSG RCPT FLANGE 26POS SKT
Datasheet Download
AFD58-16-26SN-6117-LC.pdf
Availability of AFD58-16-26SN-6117-LC
QUANTITY
AFD58-16-26SN-6117-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of AFD58-16-26SN-6117-LC
Internal Part NumberEIS-AFD58-16-26SN-6117-LC
PackagingBulk
Connector TypeReceptacle for Female Contacts
Fastening TypeBayonet Lock
OrientationN (Normal)
Shell Material, FinishAluminum, Olive Drab Cadmium Plated
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AFD58-16-26SN-6117-LC
AFD58-16-26SN-6117-LC Details Description
Related parts for AFD58-16-26SN-6117-LC
CONN HEADR INVRT 96POS SOLD LOOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
IC BUS BUFF TRI-ST DL US8 datasheet.pdf
IC CHARGE/POWER MGMT 20-QFN datasheet.pdf
CONV DC/DC 40W 18-75VIN 05VOUT datasheet.pdf
OPTOISO 1.5KV 2CH DARLNG 8-DIP datasheet.pdf
RES NETWORK 5 RES MULT OHM 8SOIC datasheet.pdf
KIT DEV EFM32 GIANT GECKO datasheet.pdf
IC SWITCH QUAD SPDT 28TQFN datasheet.pdf
CRYSTAL 38.000 MHZ 10PF SMT datasheet.pdf