TE Connectivity Deutsch Connectors AFD58-16-26SW-6233
AFD58-16-26SW-6233 picture photo
Mfg. Part Number
AFD58-16-26SW-6233
Brief Description
CONN HSG RCPT FLANGE 26POS SKT
Datasheet Download
AFD58-16-26SW-6233.pdf
Availability of AFD58-16-26SW-6233
QUANTITY
AFD58-16-26SW-6233 Order Process
Ship out your order
Specifications of AFD58-16-26SW-6233
Internal Part NumberEIS-AFD58-16-26SW-6233
PackagingBulk
Connector TypeReceptacle for Female Contacts
Fastening TypeBayonet Lock
OrientationW
Shell Material, FinishAluminum, Nickel Plated
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AFD58-16-26SW-6233
Related LinksAFD58-16-, AFD58-16-26SW-6233 Datasheet, TE Connectivity Deutsch Connectors Distributor
AFD58-16-26SW-6233 Details Description
Related parts for AFD58-16-26SW-6233
IC REG BUCK 3.3V 3A TO220-7 datasheet.pdf
CAP CER 270PF 100V NP0 RADIAL datasheet.pdf
SWITCH SPDT 15A FLEXIBLE ROD datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SP3T 0.4VA 20V datasheet.pdf
IC BATT CHARGER SOLAR 2A 12MSOP datasheet.pdf
LABEL 5X3" BLACK ON YELLOW 50/PK datasheet.pdf
SWITCH SIM ROLL DPST 15A QC 125V datasheet.pdf
BRISTLE BRUSH 6" 80 W/ADAPTER datasheet.pdf
SYSTEM datasheet.pdf
FIXED IND 2.2NH 600MA 100 MOHM datasheet.pdf
FOCUS MOUNT FOR DSZ/SPZ/NSW SRS datasheet.pdf
CAP CER 22PF 50V NP0 1210 datasheet.pdf