TE Connectivity Deutsch Connectors AFD58-20-16PY-6139
AFD58-20-16PY-6139 picture photo
Mfg. Part Number
AFD58-20-16PY-6139
Brief Description
CONN HSG RCPT FLANGE 16POS PIN
Datasheet Download
AFD58-20-16PY-6139.pdf
Availability of AFD58-20-16PY-6139
QUANTITY
AFD58-20-16PY-6139 Order Process
Ship out your order
Specifications of AFD58-20-16PY-6139
Internal Part NumberEIS-AFD58-20-16PY-6139
Fastening TypeBayonet Lock
OrientationY
Shell Material, FinishAluminum, Olive Drab Cadmium Plated
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AFD58-20-16PY-6139
Related LinksAFD58-20-, AFD58-20-16PY-6139 Datasheet, TE Connectivity Deutsch Connectors Distributor
AFD58-20-16PY-6139 Details Description
Related parts for AFD58-20-16PY-6139
RES SMD 14.3 OHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
IC EEPROM 128KBIT 1MHZ 8MSOP datasheet.pdf
IC MUX/DEMUX DUAL 1X8 24SOIC datasheet.pdf
CONN JACKSCREW #4-40 .415 LONG datasheet.pdf
IC DAC 12BIT QUAD CUR OUT 16SSOP datasheet.pdf
CONTROL PROC ANALOG OUT 100-240V datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 75W datasheet.pdf
ORCA ADAPTOR LT PIPE WHT 3.4V datasheet.pdf
CONN SPRING LOAD 8POS DUAL PCB datasheet.pdf
PRESSURE TRANSDUCER datasheet.pdf
IC RF SWITCH SPDT 50 OHM 32QFN datasheet.pdf