TE Connectivity Deutsch Connectors AFD58-20-16PZ-6117-LC
AFD58-20-16PZ-6117-LC picture photo
Mfg. Part Number
AFD58-20-16PZ-6117-LC
Brief Description
CONN HSG RCPT FLANGE 16POS PIN
Datasheet Download
AFD58-20-16PZ-6117-LC.pdf
Availability of AFD58-20-16PZ-6117-LC
QUANTITY
AFD58-20-16PZ-6117-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of AFD58-20-16PZ-6117-LC
Internal Part NumberEIS-AFD58-20-16PZ-6117-LC
Fastening TypeBayonet Lock
OrientationZ
Shell Material, FinishAluminum, Olive Drab Cadmium Plated
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AFD58-20-16PZ-6117-LC
AFD58-20-16PZ-6117-LC Details Description
Related parts for AFD58-20-16PZ-6117-LC
INDUCT ARRAY 2 COIL 600NH SMD datasheet.pdf
IC REG LDO 1.2V 0.3A SOT223-3 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 100W datasheet.pdf
RES 590K OHM 1/8W .5% AXIAL datasheet.pdf
FFC 1.00 TYPE A 12 CKTS LGT 76 datasheet.pdf
TVS DIODE 240VWM 387VC P600 datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 15A 250VAC 50VDC datasheet.pdf
IC WATCHDOG TIMER SOT-25 datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X15MM XCUT T412 datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 400V 3A SMC datasheet.pdf