TE Connectivity Deutsch Connectors AFD58-20-16PZ-6140
AFD58-20-16PZ-6140 picture photo
Mfg. Part Number
AFD58-20-16PZ-6140
Brief Description
CONN HSG RCPT FLANGE 16POS PIN
Datasheet Download
AFD58-20-16PZ-6140.pdf
Availability of AFD58-20-16PZ-6140
QUANTITY
AFD58-20-16PZ-6140 Order Process
Ship out your order
Specifications of AFD58-20-16PZ-6140
Internal Part NumberEIS-AFD58-20-16PZ-6140
Fastening TypeBayonet Lock
OrientationZ
Shell Material, FinishAluminum, Nickel Plated
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AFD58-20-16PZ-6140
Related LinksAFD58-20-, AFD58-20-16PZ-6140 Datasheet, TE Connectivity Deutsch Connectors Distributor
AFD58-20-16PZ-6140 Details Description
Related parts for AFD58-20-16PZ-6140
Connector Receptacle, Pass Through 88 Position 0.100" (2.54mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
BERGSTIK datasheet.pdf
ENCODER ROTARY 5-12V 360RESOL 1M datasheet.pdf
IC OPAMP JFET 1MHZ 8TSSOP datasheet.pdf
CAP ALUM 2200UF 20% 350V SCREW datasheet.pdf
RES 4 OHM 10W 5% AXIAL datasheet.pdf
COUPLER 10DB 225-400MHZ INLINE datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 50 Position Through Hole Solder datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 28 Circuit 0.394" (10.00mm) datasheet.pdf
CAP FILM 400VDC 1UF RADIAL datasheet.pdf