TE Connectivity Deutsch Connectors AFD58-24-31SY-6139
AFD58-24-31SY-6139 picture photo
Mfg. Part Number
AFD58-24-31SY-6139
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN HSG RCPT FLANGE 31POS SKT
Datasheet Download
AFD58-24-31SY-6139.pdf
Availability of AFD58-24-31SY-6139
QUANTITY
AFD58-24-31SY-6139 Order Process
Ship out your order
Specifications of AFD58-24-31SY-6139
Internal Part NumberEIS-AFD58-24-31SY-6139
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
SeriesMIL-C-26482 G Series II, AFD
PackagingBulk
Connector TypeReceptacle for Female Contacts
Shell Size, MIL-
Contact TypeCrimp
Contact Size16
Mounting TypePanel Mount, Flange
Fastening TypeBayonet Lock
OrientationY
Features-
NoteContacts Not Provided
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AFD58-24-31SY-6139
Related LinksAFD58-24-, AFD58-24-31SY-6139 Datasheet, TE Connectivity Deutsch Connectors Distributor
AFD58-24-31SY-6139 Details Description
Related parts for AFD58-24-31SY-6139
RES SMD 64.9 OHM 0.05% 1/4W 1206 datasheet.pdf
IC MUX/DEMUX TRIPLE 2X1 16SOIC datasheet.pdf
MOSFET 2N-CH 60V 3.4A 1212-8 datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 4POS STR 5.08MM datasheet.pdf
MOSFET N-CH 200V 36A TO220AB datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 150W datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 32KB FLASH 28SOIC datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 600V 5A CPD datasheet.pdf
RES SMD 510 OHM 1% 1W 0207 datasheet.pdf