TE Connectivity Deutsch Connectors AFD58-24-61PY-LC
AFD58-24-61PY-LC picture photo
Mfg. Part Number
AFD58-24-61PY-LC
Brief Description
CONN HSG RCPT FLANGE 61POS PIN
Datasheet Download
AFD58-24-61PY-LC.pdf
Availability of AFD58-24-61PY-LC
QUANTITY
AFD58-24-61PY-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of AFD58-24-61PY-LC
Internal Part NumberEIS-AFD58-24-61PY-LC
Fastening TypeBayonet Lock
OrientationY
Shell Material, FinishAluminum, Nickel Plated
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AFD58-24-61PY-LC
Related LinksAFD58-24, AFD58-24-61PY-LC Datasheet, TE Connectivity Deutsch Connectors Distributor
AFD58-24-61PY-LC Details Description
Related parts for AFD58-24-61PY-LC
OPTOISOLATOR 5KV DARL 4SMD datasheet.pdf
DIODE ARRAY GP 200V 3A DPAK datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR 10A 415VAC datasheet.pdf
RES 6.2K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 12POS VERT 3.5MM datasheet.pdf
CAP ALUM 820UF 250V SCREW datasheet.pdf
OSC PROG 0.7NS 50PPM 2X2.5MM datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 24POS GOLD datasheet.pdf
FFC 0.5 TYPE D 29 CKTS LGT 229 datasheet.pdf
CONN RCPT 5POS IN-LINE SLDR datasheet.pdf