TE Connectivity Deutsch Connectors AFD58-24-61SX-6140
AFD58-24-61SX-6140 picture photo
Mfg. Part Number
AFD58-24-61SX-6140
Brief Description
CONN HSG RCPT FLANGE 61POS SKT
Datasheet Download
AFD58-24-61SX-6140.pdf
Availability of AFD58-24-61SX-6140
QUANTITY
AFD58-24-61SX-6140 Order Process
Ship out your order
Specifications of AFD58-24-61SX-6140
Internal Part NumberEIS-AFD58-24-61SX-6140
PackagingBulk
Connector TypeReceptacle for Female Contacts
Fastening TypeBayonet Lock
OrientationX
Shell Material, FinishAluminum, Nickel Plated
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AFD58-24-61SX-6140
Related LinksAFD58-24-, AFD58-24-61SX-6140 Datasheet, TE Connectivity Deutsch Connectors Distributor
AFD58-24-61SX-6140 Details Description
Related parts for AFD58-24-61SX-6140
CAP CER 10PF 150V 0605 datasheet.pdf
XFRMR LAMINATED 38VA CHAS MOUNT datasheet.pdf
BATTERY LITHIUM 3V COIN 20MM datasheet.pdf
CONN PLUG 55POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf