TE Connectivity Deutsch Connectors AFD58-24-61SZ-6139
AFD58-24-61SZ-6139 picture photo
Mfg. Part Number
AFD58-24-61SZ-6139
Brief Description
CONN HSG RCPT FLANGE 61POS SKT
Datasheet Download
AFD58-24-61SZ-6139.pdf
Availability of AFD58-24-61SZ-6139
QUANTITY
AFD58-24-61SZ-6139 Order Process
Ship out your order
Specifications of AFD58-24-61SZ-6139
Internal Part NumberEIS-AFD58-24-61SZ-6139
PackagingBulk
Connector TypeReceptacle for Female Contacts
Fastening TypeBayonet Lock
OrientationZ
Shell Material, FinishAluminum, Olive Drab Cadmium Plated
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AFD58-24-61SZ-6139
Related LinksAFD58-24-, AFD58-24-61SZ-6139 Datasheet, TE Connectivity Deutsch Connectors Distributor
AFD58-24-61SZ-6139 Details Description
Related parts for AFD58-24-61SZ-6139
RES SMD 300 OHM 0.5% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS R/A .100 SLD datasheet.pdf
CAP CER 560PF 200V NP0 1825 datasheet.pdf
TRANS NPN 200V 0.2A TO-92 datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK 16POS 5.0MM datasheet.pdf
RES SMD 910 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RES SMD 49.9 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
SENSOR PROX NC 1.8MM 12-24VDC datasheet.pdf
UNIV MAT TRIM KIT 30"X18" ALUM datasheet.pdf
SAFETY EDGE datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPDT 6A 125V datasheet.pdf
IC REG LDO 1.2V 0.3A 5SOT23 datasheet.pdf