Essentra Components (formerly Richco, Inc.) AFM4200A
AFM4200A picture photo
Mfg. Part Number
AFM4200A
Manufacturer
Product Category
Bumpers, Feet, Pads, Grips
Brief Description
FOOT CYLINDRICAL 3.15" DIA BLACK
Datasheet Download
AFM4200A.pdf
Availability of AFM4200A
QUANTITY
AFM4200A Order Process
Ship out your order
Specifications of AFM4200A
Internal Part NumberEIS-AFM4200A
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package20
Category Hardware, Fasteners, Accessories
FamilyBumpers, Feet, Pads, Grips
SeriesAFM
ShapeCylindrical, Tapered
ColorBlack
Size / Dimension3.150" Dia (80.00mm)
Thickness-
MaterialNylon
Hardness-
FormIndividual Pieces
Mounting TypeThreaded Stud
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AFM4200A
Related LinksAFM4, AFM4200A Datasheet, Essentra Components (formerly Richco, Inc.) Distributor
AFM4200A Details Description
Related parts for AFM4200A
RES SMD 95.3 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
SWITCH KEYLOCK 3POS 3CAM PANEL datasheet.pdf
IC LED Driver DC DC Controller Analog, PWM Dimming 20-HTSSOP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 200W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 150W datasheet.pdf
TVS DIODE 198VWM 335.79VC P600 datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SP3T 0.4VA 20V datasheet.pdf
3/4" X 5 YARDS datasheet.pdf
TERM BLOCK PCB datasheet.pdf
SWITCH ROCKER DPDT 10A 125V datasheet.pdf
CONN PLUG 6POS INLINE SKT datasheet.pdf
DIODE ZENER 30V 1W MELF DO213AB datasheet.pdf