Essentra Components (formerly Richco, Inc.) AFM5500B
AFM5500B picture photo
Mfg. Part Number
AFM5500B
Brief Description
FOOT CYLINDRICAL 4.72" DIA BLACK
Datasheet Download
AFM5500B.pdf
Availability of AFM5500B
QUANTITY
AFM5500B Order Process
Ship out your order
Specifications of AFM5500B
Internal Part NumberEIS-AFM5500B
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package12
ColorBlack
Size / Dimension4.720" Dia (119.89mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AFM5500B
Related LinksAFM5, AFM5500B Datasheet, Essentra Components (formerly Richco, Inc.) Distributor
AFM5500B Details Description
Related parts for AFM5500B
TVS DIODE 33VWM 53.3VC SMB datasheet.pdf
RES SMD 57.6 OHM 0.05% 1/8W 0805 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 13 Circuit 0.394" (10.00mm) datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 15 Circuit 0.325" (8.26mm) datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 200W datasheet.pdf
RES 1.82M OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 24K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
UMY5-3066 SAFETY MAT datasheet.pdf
IC OSC VCXO 155.52MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
RES SMD 324 OHM 0.5% 1/32W 0201 datasheet.pdf
CAP CER 22PF 50V NP0 0805 datasheet.pdf
CAP POLY 1500UF 20% 6.3V SMD datasheet.pdf