Essentra Components (formerly Richco, Inc.) AFMP080B
AFMP080B picture photo
Mfg. Part Number
AFMP080B
Manufacturer
Product Category
Bumpers, Feet, Pads, Grips
Brief Description
FOOT CYLINDRICAL 3.15" DIA BLACK
Datasheet Download
AFMP080B.pdf
Availability of AFMP080B
QUANTITY
AFMP080B Order Process
Ship out your order
Specifications of AFMP080B
Internal Part NumberEIS-AFMP080B
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package20
Category Hardware, Fasteners, Accessories
FamilyBumpers, Feet, Pads, Grips
SeriesAFM
ShapeCylindrical, Tapered
ColorBlack
Size / Dimension3.150" Dia (80.00mm)
Thickness-
MaterialNylon
Hardness-
FormIndividual Pieces
Mounting TypeThreaded Stud
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AFMP080B
Related LinksAFMP, AFMP080B Datasheet, Essentra Components (formerly Richco, Inc.) Distributor
AFMP080B Details Description
Related parts for AFMP080B
CONN HOUSING 5POS 1.5MM W/RAMP datasheet.pdf
Connector Receptacle, Bottom Entry 12 Position 0.079" (2.00mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
TEST LEAD SET FOR 430 SERIES datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE 4PDT 3A 125V datasheet.pdf
CONN HDR STR STACK 29POS 2MM T/H datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 64KB FLASH 80TQFP datasheet.pdf
Crystal 40.0000MHz 20ppm 18pF 25 Ohm -40°C - 85°C Surface Mount 2-SMD datasheet.pdf
RES SMD 1.3K OHM 0.1% 5/8W 0805 datasheet.pdf
CAP CER 33PF 6KV SL RADIAL datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X15MM L-TAB datasheet.pdf
CAP FILM 33NF 5% 250VDC RAD datasheet.pdf