Essentra Components (formerly Richco, Inc.) AFMP100A
AFMP100A picture photo
Mfg. Part Number
AFMP100A
Brief Description
FOOT CYLINDRICAL 3.94" DIA BLACK
Datasheet Download
AFMP100A.pdf
Availability of AFMP100A
QUANTITY
AFMP100A Order Process
Ship out your order
Specifications of AFMP100A
Internal Part NumberEIS-AFMP100A
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package20
ColorBlack
Size / Dimension3.940" Dia (100.08mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AFMP100A
Related LinksAFMP, AFMP100A Datasheet, Essentra Components (formerly Richco, Inc.) Distributor
AFMP100A Details Description
Related parts for AFMP100A
CAP ALUM 330UF 20% 450V SNAP datasheet.pdf
CONN RECEPT PIN .015-.022" .160" datasheet.pdf
CONN THRU-PNL W/LATCH 2POS FL OG datasheet.pdf
SWITCH LEVER SPDT QC TERM 250V datasheet.pdf
IC D-TYPE POS TRG SNGL 24SOIC datasheet.pdf
CODEWHEEL 2CH 400CPR 6MM datasheet.pdf
CABLE 8COND 14AWG BLACK 500' datasheet.pdf
Connector Socket 54 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X10MM L-TAB datasheet.pdf
CONN ADAPTER 8P-8P F-M PNL MNT datasheet.pdf
CAP FILM 4UF 10% 700V RADIAL datasheet.pdf