Abracon Corporation AFS14A15-2017.50-T2
AFS14A15-2017.50-T2 picture photo
Mfg. Part Number
AFS14A15-2017.50-T2
Brief Description
FILTER SAW 2017.50 MHZ SMD
Datasheet Download
AFS14A15-2017.50-T2.pdf
Availability of AFS14A15-2017.50-T2
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
AFS14A15-2017.50-T2 Order Process
Ship out your order
Specifications of AFS14A15-2017.50-T2
Internal Part NumberEIS-AFS14A15-2017.50-T2
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
3D ModelAFS14.pdfAFS14.stp
Standard Package2,000
PackagingTape & Reel (TR)
Frequency2.018GHz Center
Bandwidth15MHz
Filter TypeBand Pass
Insertion Loss2dB
Mounting TypeSurface Mount
Height (Max)0.028" (0.70mm)
Size / Dimension0.055" L x 0.043" W (1.40mm x 1.10mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AFS14A15-2017.50-T2
Related LinksAFS14A15-, AFS14A15-2017.50-T2 Datasheet, Abracon Corporation Distributor
AFS14A15-2017.50-T2 Details Description
Related parts for AFS14A15-2017.50-T2
FUSE CERM 100MA 250VAC 3AB 3AG datasheet.pdf
RES 133 OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
MP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
FIXED IND 68UH 144MA 9 OHM SMD datasheet.pdf
WTB 1.25 WAFER 90 DIP datasheet.pdf
CONN PLUG 2POS INLINE SKT RA datasheet.pdf
RJ45 LOW PROFILE WITH LED datasheet.pdf
ISOBAR CONSOL SURGE W/COAX & DSL datasheet.pdf
CAP CER 2.7PF 100V NP0 0402 datasheet.pdf