Abracon Corporation AFS14A34-1588.66-T3
AFS14A34-1588.66-T3 picture photo
Mfg. Part Number
AFS14A34-1588.66-T3
Brief Description
FILTER SAW 1588.66 MHZ SMD
Datasheet Download
AFS14A34-1588.66-T3.pdf
Availability of AFS14A34-1588.66-T3
QUANTITY
AFS14A34-1588.66-T3 Order Process
Ship out your order
Specifications of AFS14A34-1588.66-T3
Internal Part NumberEIS-AFS14A34-1588.66-T3
3D ModelAFS14.pdfAFS14.stp
Standard Package3,000
PackagingTape & Reel (TR)
Frequency1.589GHz Center
Bandwidth34MHz
Filter TypeBand Pass
Insertion Loss1.7dB
Mounting TypeSurface Mount
Height (Max)0.028" (0.70mm)
Size / Dimension0.055" L x 0.043" W (1.40mm x 1.10mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AFS14A34-1588.66-T3
Related LinksAFS14A34-, AFS14A34-1588.66-T3 Datasheet, Abracon Corporation Distributor
AFS14A34-1588.66-T3 Details Description
Related parts for AFS14A34-1588.66-T3
FUSE GLASS 3A 250VAC 5X20MM datasheet.pdf
RES SMD 1.1K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
FIXED IND 150UH 250MA 2 OHM SMD datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON DPDT 4A 125V datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE DPDT 7A 24V datasheet.pdf
FIXED IND 100UH 320MA 2.8 OHM datasheet.pdf
CONN RCPT 21POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
RES 56K OHM 1/2W 5% AXIAL datasheet.pdf
DIODE ZENER 9.1V 300MW SOT23 datasheet.pdf
TVS DIODE 90VWM 146VC DO214AC datasheet.pdf
CAP CER 3.9PF 200V NP0 0402 datasheet.pdf