Abracon Corporation AFS20A42-1575.42-T2
AFS20A42-1575.42-T2 picture photo
Mfg. Part Number
AFS20A42-1575.42-T2
Brief Description
FILTER SAW 1575.42 MHZ SMD
Datasheet Download
AFS20A42-1575.42-T2.pdf
Availability of AFS20A42-1575.42-T2
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
AFS20A42-1575.42-T2 Order Process
Ship out your order
Specifications of AFS20A42-1575.42-T2
Internal Part NumberEIS-AFS20A42-1575.42-T2
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationRoHS2/REACH Compliance
Standard Package2,000
PackagingTape & Reel (TR)
Frequency1.575GHz Center
Bandwidth42MHz
Filter TypeBand Pass
Insertion Loss1.2dB
ApplicationsGeneral Purpose
Package / Case4-SMD, No Lead
Mounting TypeSurface Mount
Height (Max)0.035" (0.90mm)
Size / Dimension0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AFS20A42-1575.42-T2
Related LinksAFS20A42-, AFS20A42-1575.42-T2 Datasheet, Abracon Corporation Distributor
AFS20A42-1575.42-T2 Details Description
Related parts for AFS20A42-1575.42-T2
IC DECODER/DEMUX 2-4 LINE 16SSOP datasheet.pdf
CONN PLUG 20POS W/FLANGE&INSE datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS .156 EYELET datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS .156 EYELET datasheet.pdf
SENSOR 50PSI 1/8-27NPT 4-20MA datasheet.pdf
CAP FILM 0.1UF 10% 630VDC RADIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 180UF 20% 450V SNAP datasheet.pdf
MULTI-FINISHING WHEEL 12" 2S MED datasheet.pdf
FS/FD COVER 3P4W NON-NEMA 50A datasheet.pdf
CAP CER 2200PF 50V X7R 0805 datasheet.pdf