Abracon Corporation AFS20A42-1575.42-T3
AFS20A42-1575.42-T3 picture photo
Mfg. Part Number
AFS20A42-1575.42-T3
Manufacturer
Product Category
SAW Filters
Brief Description
FILTER SAW 1575.42 MHZ SMD
Datasheet Download
AFS20A42-1575.42-T3.pdf
Availability of AFS20A42-1575.42-T3
QUANTITY
AFS20A42-1575.42-T3 Order Process
Ship out your order
Specifications of AFS20A42-1575.42-T3
Internal Part NumberEIS-AFS20A42-1575.42-T3
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationRoHS2/REACH Compliance
3D ModelAFS20.pdfAFS20.stp
Standard Package3,000
Category Filters
FamilySAW Filters
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
Frequency1.575GHz Center
Bandwidth42MHz
Filter TypeBand Pass
Insertion Loss1.2dB
ApplicationsGeneral Purpose
Package / Case4-SMD, No Lead
Mounting TypeSurface Mount
Height (Max)0.035" (0.90mm)
Size / Dimension0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AFS20A42-1575.42-T3
Related LinksAFS20A42-, AFS20A42-1575.42-T3 Datasheet, Abracon Corporation Distributor
AFS20A42-1575.42-T3 Details Description
Related parts for AFS20A42-1575.42-T3
CONN HEADER PHD SIDE 20POS 2MM datasheet.pdf
RES SMD 1.5 OHM 5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
MOD PWR ENTRY 1POLE QC 1.5MM PNL datasheet.pdf
CAP CER 0.47UF 16V X7R 0612 datasheet.pdf
CONN HEADER 22POS .100" DL GOLD datasheet.pdf
RES 140.253K OHM 1/2W 0.01% AXL datasheet.pdf