Abracon Corporation AFS915S3
AFS915S3 picture photo
Mfg. Part Number
AFS915S3
Manufacturer
Product Category
SAW Filters
Brief Description
FILTER SAW 915.000MHZ SMD
Datasheet Download
AFS915S3.pdf
Availability of AFS915S3
QUANTITY
AFS915S3 Order Process
Ship out your order
Specifications of AFS915S3
Internal Part NumberEIS-AFS915S3
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationRoHS2/REACH Compliance
3D ModelAFS915S3.pdfAFS915S3.stp
Standard Package1,000
Category Filters
FamilySAW Filters
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
Frequency915MHz Center
Bandwidth7MHz
Filter TypeBand Pass
Insertion Loss4.5dB
ApplicationsGeneral Purpose
Package / Case6-SMD, No Lead
Mounting TypeSurface Mount
Height (Max)0.059" (1.50mm)
Size / Dimension0.150" L x 0.150" W (3.80mm x 3.80mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AFS915S3
Related LinksAFS9, AFS915S3 Datasheet, Abracon Corporation Distributor
AFS915S3 Details Description
Related parts for AFS915S3
XFRMR LAMINATED 100.8VA CHAS MNT datasheet.pdf
CONN RECEPT HOUSING 8POS CRIMP datasheet.pdf
CONN HEADER 72POS .100 DL datasheet.pdf
SPEAKER Z=400 OHMS PORT ON END datasheet.pdf
Connector Receptacle, Pass Through 36 Position 0.100" (2.54mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
RES 12 OHM 10W 5% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 1.7PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf
CONN PLUG 30CKT DUAL SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 50W datasheet.pdf
SL-SMT5.00/10/180 3.2SN BK datasheet.pdf
SMD VARISTER 1300PF 25V 300A datasheet.pdf