Microsemi SoC AGL1000V5-FG484I
AGL1000V5-FG484I picture photo
Mfg. Part Number
AGL1000V5-FG484I
Brief Description
IC FPGA 300 I/O 484FBGA
Datasheet Download
AGL1000V5-FG484I.pdf
Availability of AGL1000V5-FG484I
QUANTITY
AGL1000V5-FG484I Order Process
Ship out your order
Specifications of AGL1000V5-FG484I
Internal Part NumberEIS-AGL1000V5-FG484I
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Design/SpecificationGold to Palladium Coated Copper Wire Chg 5/Nov/2015
Standard Package60
Total RAM Bits147456
Number of I/O300
Number of Gates1000000
Voltage - Supply1.425 V ~ 1.575 V
Mounting TypeSurface Mount
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Package / Case484-BGA
Supplier Device Package484-FPBGA (23x23)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AGL1000V5-FG484I
Related LinksAGL1000V, AGL1000V5-FG484I Datasheet, Microsemi SoC Distributor
AGL1000V5-FG484I Details Description
Related parts for AGL1000V5-FG484I
FERRITE CHIP POWER 30 OHM SMD datasheet.pdf
LED 7SEG .80" SGL 565NM GRN CA datasheet.pdf
RES SMD 143K OHM 1% 1W 2512 datasheet.pdf
CAP THIN FILM 1.5PF 25V 0402 datasheet.pdf
CAP CER 160PF 100V 5% BP 1206 datasheet.pdf
RES 25.2K OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
CABLE SOCKET 5POLE datasheet.pdf
PWR ENTRY FILTER 6A 250VAC datasheet.pdf