Microsemi SoC AGLN010V5-UCG36I
AGLN010V5-UCG36I picture photo
Mfg. Part Number
AGLN010V5-UCG36I
Manufacturer
Product Category
Embedded - FPGAs (Field Programmable Gate Array)
Brief Description
IC FPGA 23 I/O 36UCSP
Datasheet Download
AGLN010V5-UCG36I.pdf
Availability of AGLN010V5-UCG36I
QUANTITY
AGLN010V5-UCG36I Order Process
Ship out your order
Specifications of AGLN010V5-UCG36I
Internal Part NumberEIS-AGLN010V5-UCG36I
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)3 (168 Hours)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package714
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyEmbedded - FPGAs (Field Programmable Gate Array)
SeriesIGLOO nano
Number of LABs/CLBs-
Number of Logic Elements/Cells260
Total RAM Bits-
Number of I/O23
Number of Gates10000
Voltage - Supply1.425 V ~ 1.575 V
Mounting TypeSurface Mount
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Package / Case36-WFBGA, CSBGA
Supplier Device Package36-UCSP (3x3)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AGLN010V5-UCG36I
Related LinksAGLN010V, AGLN010V5-UCG36I Datasheet, Microsemi SoC Distributor
AGLN010V5-UCG36I Details Description
Related parts for AGLN010V5-UCG36I
HEATSINK VERT W/TABS BLK TO-220 datasheet.pdf
RECEIVER REMOTE CTRL SIDE 36KHZ datasheet.pdf
FIXED IND 4.7UH 220MA 1.5 OHM datasheet.pdf
CONN EDGECARD EXTEND 112POS .050 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CAP CER 12PF 1KV NP0 1206 datasheet.pdf
CONN MCX PLUG R/A 50 OHM SOLDER datasheet.pdf
CONN TERM BLK JUMPER 3POS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 100W datasheet.pdf
RES SMD 267 OHM 1% 1W 2512 datasheet.pdf
FIXED IND 150NH SMD datasheet.pdf
330UF 25V 12.5X33.5 105C RAD datasheet.pdf