Microsemi SoC AGLN030V2-ZVQ100
AGLN030V2-ZVQ100 picture photo
Mfg. Part Number
AGLN030V2-ZVQ100
Brief Description
IC FPGA 77 I/O 100VQFP
Datasheet Download
AGLN030V2-ZVQ100.pdf
Availability of AGLN030V2-ZVQ100
QUANTITY
AGLN030V2-ZVQ100 Order Process
Ship out your order
Specifications of AGLN030V2-ZVQ100
Internal Part NumberEIS-AGLN030V2-ZVQ100
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Obsolescence/ EOLIGLOO/ProASIC3 nano Z Families 03/Aug/2015
Standard Package90
Number of LABs/CLBs-
Number of Logic Elements/Cells768
Total RAM Bits-
Number of I/O77
Number of Gates30000
Voltage - Supply1.14 V ~ 1.575 V
Mounting TypeSurface Mount
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Package / Case100-TQFP
Supplier Device Package100-VQFP (14x14)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AGLN030V2-ZVQ100
Related LinksAGLN030V, AGLN030V2-ZVQ100 Datasheet, Microsemi SoC Distributor
AGLN030V2-ZVQ100 Details Description
Related parts for AGLN030V2-ZVQ100
TVS DIODE 110VWM 185.85VC SMC datasheet.pdf
CAP CER 10PF 500V NP0 1206 datasheet.pdf
SWITCH ROTARY SP4T 0.5A 24V datasheet.pdf
CONN PLUG CPC HSING 23-16 STD datasheet.pdf
INPUT MODULE 16 DIGITAL 24VDC datasheet.pdf
RES 0.16 OHM 1.5W 1% AXIAL datasheet.pdf
RS DESKTOP USB JOYSTICK datasheet.pdf
CAP ALUM 4700UF 20% 50V SNAP datasheet.pdf