Microsemi SoC AGLN125V2-ZVQ100I
AGLN125V2-ZVQ100I picture photo
Mfg. Part Number
AGLN125V2-ZVQ100I
Manufacturer
Product Category
Embedded - FPGAs (Field Programmable Gate Array)
Brief Description
IC FPGA 71 I/O 100VQFP
Datasheet Download
AGLN125V2-ZVQ100I.pdf
Availability of AGLN125V2-ZVQ100I
QUANTITY
AGLN125V2-ZVQ100I Order Process
Ship out your order
Specifications of AGLN125V2-ZVQ100I
Internal Part NumberEIS-AGLN125V2-ZVQ100I
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)3 (168 Hours)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Obsolescence/ EOLIGLOO/ProASIC3 nano Z Families 03/Aug/2015
PCN Design/SpecificationCopper Wire Rev. C 24/Jun/2013
Standard Package90
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyEmbedded - FPGAs (Field Programmable Gate Array)
SeriesIGLOO nano
Number of LABs/CLBs-
Number of Logic Elements/Cells3072
Total RAM Bits36864
Number of I/O71
Number of Gates125000
Voltage - Supply1.14 V ~ 1.575 V
Mounting TypeSurface Mount
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Package / Case100-TQFP
Supplier Device Package100-VQFP (14x14)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AGLN125V2-ZVQ100I
Related LinksAGLN125V, AGLN125V2-ZVQ100I Datasheet, Microsemi SoC Distributor
AGLN125V2-ZVQ100I Details Description
Related parts for AGLN125V2-ZVQ100I
SENSOR 75PSIS 7/16 UNF 4-20 MA datasheet.pdf
CONN PLUG 22POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
CONN PLUG 128POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
KEYPAD LEGEND TILE 4 datasheet.pdf
RES 12.7K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH ROCKER DPST 20A 125V datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X15MM L-TAB datasheet.pdf
RES 27 OHM 0.4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 0.47UF 10V X7R 0603 datasheet.pdf