Microsemi SoC AGLN250V2-ZVQG100
AGLN250V2-ZVQG100 picture photo
Mfg. Part Number
AGLN250V2-ZVQG100
Brief Description
IC FPGA 68 I/O 100VQFP
Datasheet Download
AGLN250V2-ZVQG100.pdf
Availability of AGLN250V2-ZVQG100
QUANTITY
AGLN250V2-ZVQG100 Order Process
Ship out your order
Specifications of AGLN250V2-ZVQG100
Internal Part NumberEIS-AGLN250V2-ZVQG100
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Obsolescence/ EOLIGLOO/ProASIC3 nano Z Families 03/Aug/2015
PCN Design/SpecificationCopper Wire Rev. C 24/Jun/2013
Standard Package90
Total RAM Bits36864
Number of I/O68
Number of Gates250000
Voltage - Supply1.14 V ~ 1.575 V
Mounting TypeSurface Mount
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Package / Case100-TQFP
Supplier Device Package100-VQFP (14x14)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AGLN250V2-ZVQG100
Related LinksAGLN250V, AGLN250V2-ZVQG100 Datasheet, Microsemi SoC Distributor
AGLN250V2-ZVQG100 Details Description
Related parts for AGLN250V2-ZVQG100
RES SMD 750 OHM 1% 3/4W 2010 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 96KB FLASH 64VQFN datasheet.pdf
LAMP INCAND 10V SLIDE BASE datasheet.pdf
CONN RCPT 22POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
CONN RCPT 55POS FLANGE W/PINS datasheet.pdf
CONN RCPT 24POS BOX MNT W/SKTS datasheet.pdf
MULTI-PAIR 4COND 22AWG SHLD 500' datasheet.pdf
RES SMD 910 OHM 5% 1/2W 2010 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS .156" datasheet.pdf
Crystal 27.1200MHz 15ppm 8pF 200 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC) datasheet.pdf