Sullins Connector Solutions AGM30DTBN-S189
AGM30DTBN-S189 picture photo
Mfg. Part Number
AGM30DTBN-S189
Brief Description
CONN EDGECARD 60POS R/A .156 SLD
Datasheet Download
AGM30DTBN-S189.pdf
Availability of AGM30DTBN-S189
QUANTITY
AGM30DTBN-S189 Order Process
Ship out your order
Specifications of AGM30DTBN-S189
Internal Part NumberEIS-AGM30DTBN-S189
GenderFemale
Number of Positions/Bay/Row30
Number of Positions60
Card Thickness0.062" (1.57mm)
Number of Rows2
Pitch0.156" (3.96mm)
Features-
Mounting TypeThrough Hole, Right Angle
ColorGreen
Flange Feature-
Operating Temperature-65°C ~ 150°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AGM30DTBN-S189
Related LinksAGM30DT, AGM30DTBN-S189 Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
AGM30DTBN-S189 Details Description
Related parts for AGM30DTBN-S189
IC BUS TRANSCVR 16BIT 48SSOP datasheet.pdf
CAP CER 5600PF 100V X7R 0603 datasheet.pdf
MINITEK datasheet.pdf
IC RESET MPU LOW PWR SOT23-3 datasheet.pdf
FUSE SEMICONDUCTOR 30A 150VAC datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 18 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 100W datasheet.pdf
RES 249K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf