Sullins Connector Solutions AGM36DTMT-S189
AGM36DTMT-S189 picture photo
Mfg. Part Number
AGM36DTMT-S189
Brief Description
CONN EDGECARD 72POS R/A .156 SLD
Datasheet Download
AGM36DTMT-S189.pdf
Availability of AGM36DTMT-S189
QUANTITY
AGM36DTMT-S189 Order Process
Ship out your order
Specifications of AGM36DTMT-S189
Internal Part NumberEIS-AGM36DTMT-S189
GenderFemale
Number of Positions/Bay/Row36
Number of Positions72
Card Thickness0.062" (1.57mm)
Number of Rows2
Pitch0.156" (3.96mm)
Features-
Mounting TypeThrough Hole, Right Angle
ColorGreen
Flange FeatureFlush Mount, Top Opening, Threaded Insert, 4-40
Operating Temperature-65°C ~ 150°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AGM36DTMT-S189
Related LinksAGM36DT, AGM36DTMT-S189 Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
AGM36DTMT-S189 Details Description
Related parts for AGM36DTMT-S189
IC CTRLR POWER SUPPLY SGL 8-SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
IC AMP AUDIO PWR 1W DIFF 10-DFN datasheet.pdf
IC MIXER 1.7-2.2GHZ DWN 36TQFN datasheet.pdf
INPUT MODULE 64 DIGITAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 75W datasheet.pdf
RES CHAS MNT 511 OHM 1% 10W datasheet.pdf
26.04MM X 25.53MM 1=25/PK datasheet.pdf
VARISTOR 184V 1.2KA 2-SMD J-LEAD datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG datasheet.pdf
CAP CER 0.2PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf