Taiyo Yuden AH104F2250S1-T
AH104F2250S1-T picture photo
Mfg. Part Number
AH104F2250S1-T
Manufacturer
Product Category
RF Antennas
Brief Description
ANTENNA MULTILAYER CHIP 2.4GHZ
Datasheet Download
AH104F2250S1-T.pdf
Availability of AH104F2250S1-T
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
AH104F2250S1-T Order Process
Ship out your order
Specifications of AH104F2250S1-T
Internal Part NumberEIS-AH104F2250S1-T
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,000
Category RF/IF and RFID
FamilyRF Antennas
Series-
Packaging*
Frequency GroupUHF (2 GHz ~ 3 GHz)
Frequency (Center/Band)2.3GHz
Frequency Range2.1GHz ~ 2.4GHz
Antenna TypeChip
Number of Bands1
VSWR2
Return Loss-
Gain2dBi
Power - Max-
Features-
TerminationSolder
Ingress Protection-
Mounting TypeSurface Mount
Height (Max)0.039" (1.00mm)
Applications-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AH104F2250S1-T
Related LinksAH104F2, AH104F2250S1-T Datasheet, Taiyo Yuden Distributor
AH104F2250S1-T Details Description
Related parts for AH104F2250S1-T
CONN RCPT 2POS BOX MNT W/SCKT datasheet.pdf
RES SMD 100K OHM 0.1% 1/4W MELF datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 150W datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 3POS SKT datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 26AWG YELLOW 100' datasheet.pdf
DIP CABLE 6POS datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS .100" datasheet.pdf
LUG COPPER 2 HOLE datasheet.pdf
CAP ALUM 33UF 20% 35V RADIAL datasheet.pdf
CRYSTAL 30.000 MHZ 18PF SMT datasheet.pdf
CAP FILM 0.051UF 5% 250VDC AXIAL datasheet.pdf