Yageo AHA10BFB-33R
AHA10BFB-33R picture photo
Mfg. Part Number
AHA10BFB-33R
Brief Description
RES CHAS MNT 33 OHM 1% 100W
Datasheet Download
AHA10BFB-33R.pdf
Availability of AHA10BFB-33R
QUANTITY
AHA10BFB-33R Order Process
Ship out your order
Specifications of AHA10BFB-33R
Internal Part NumberEIS-AHA10BFB-33R
PackagingBulk
Resistance (Ohms)33
Tolerance±1%
Power (Watts)100W
CompositionWirewound
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 250°C
Mounting FeatureFlanges
Size / Dimension3.504" L x 2.756" W (89.00mm x 70.00mm)
Height1.791" (45.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AHA10BFB-33R
Related LinksAHA10B, AHA10BFB-33R Datasheet, Yageo Distributor
AHA10BFB-33R Details Description
Related parts for AHA10BFB-33R
DIODE ZENER 4.7V 225MW SOT23-3 datasheet.pdf
RES SMD 412 OHM 0.5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS .100 EXTEND datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 50V 3A DPAK datasheet.pdf
CAP CER 9.4PF 25V S2H 0201 datasheet.pdf
IC CTLR CV/CC ADV SOT23-6 datasheet.pdf
IC CPLD 2160MC 7.24NS 332CABGA datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 50W datasheet.pdf
RES 1.93K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CAP FILM 2 UF 10% 400VDC AXIAL datasheet.pdf